• Druk UV
 • Druk UV

  Wróć do listy usług

  Druk UV na materiałach płaskich

  Co to jest druk UV ?

  Druk UV jest to jedna z najnowszych technik druku cyfrowego. Technologia druku UV w zasadzie jest analogiczna do tej znanej ze zwykłych, domowych drukarek atramentowych. Głowice drukujące napylają mikro krople tuszu na drukowany materiał.

  Na jakich materiałach można wykonać druk UV?

  Ważną zaletą druku UV jest możliwość drukowania na wielu materiałach płaskich, np. płyty pcv, dibond, pleksi szkło, mdf, kartony i inne.
  jest to możliwe za pomocą drukarek z płaskim stałym stołem, lub drukarek hybrydowych z taśmą przesuwająca materiały pod głowicą drukującą UV. 

  Większość materiałów w roli przeznaczonych do druku wielkoformatowego takie jak folie, papiery, banery, siatki, canvas, tkaniny, skaj, itp

  Jakie są zalety ma druk UV?

  Podczas procesu drukowania nie wydzielają się szkodliwe zapachy, które zagrażałyby człowiekowi. Dlatego też wydruki przygotowane tą metodą wykorzystuje się we wnętrzach użytkowych – w biurach, mieszkaniach, hotelach, czy restauracjach.

  Odporność druku UV na warunki atmosferyczne sprawia, że stosuje się go również na zewnątrz, np. w postaci szyldów, tablic informacyjnych i reklam umieszczanych na budynkach.

  Technika druku UV sprawdza się zarówno w druku wielkoformatowym, jak i tym na małych elementach, nawet o nieregularnych kształtach.

  Wielokrotny nadruk umożliwia wykonywanie druku wypukłego do czytania przez osoby niewidome.

  Zapytaj o cenę